Back to top

Pomponio Costruzioni Blog

Burn druhého stupně: Všechno, co potřebujete vědět, popáleniny druhého stupně nebo popáleniny částečné tloušťky jsou závažnější než popáleniny prvního stupně.

Burn druhého stupně: Všechno, co potřebujete vědět, popáleniny druhého stupně nebo popáleniny částečné tloušťky jsou závažnější než popáleniny prvního stupně.

Ovlivňují vnější vrstvu pokožky, nazývanou epidermis, a část druhé vrstvy kůže, nazývaná dermis.

popáleniny druhého stupně mohou být velmi bolestivé a často trvá několik týdnů, než se uzdraví. Popáleniny, které ovlivňují velké plochy kůže, mohou způsobit vážné komplikace a mohou být náchylné k infekci.

V tomto článku se dozvíte více o popáleninách druhého stupně, včetně příznaků a kdy navštívit lékaře.

Co je to popálení druhého stupně?

Lékaři kategorizují popáleniny podle množství poškození, které způsobují kůži a okolní tkáni.

 • První stupeň Popáleniny jsou obecně menší a ovlivňují pouze vnější vrstvu pokožky. Jsou to nejběžnější typ popálení. Většina spálení spánku spadá do této kategorie. Další informace o popáleninách prvního stupně najdete zde. Uzdravení trvá déle.
 • Popáleniny třetího stupně jsou nejzávažnějšími typy popálení. Ovlivňují obě vrstvy kůže a mohou také ovlivnit jiné tkáně, jako jsou potní žlázy. Popáleniny třetího stupně obvykle potřebují kožní štěp. Mohou být také velmi vážné a dokonce ohrožující život.
 • Ovlivňují klouby, obličej nebo ruce.
 • Ovlivňují genitálie nebo hýždě. Chemoterapie pro rakovinu. Příčiny

  Fyzické zdroje tepla, jako je Slunce a kamna, mohou způsobit popáleniny druhého stupně. Některé chemikálie, včetně bělidla a jiných čisticích prostředků, mohou také způsobit popáleniny. with very fair skin sits in the sun for an extended period

 • accidents with ovens and stoves
 • exposure to fire
 • contact with boiling water

Náhodná zranění jsou běžným důvodem popálenin druhého stupně. Například dítě může položit ruku na horký hořák.

Záměrné zneužívání, například během kyselých útoků, může také způsobit popálení druhého stupně.

Jakékoli vážné popálení, zejména v exponovaných oblastech kůže nebo na velkých částech těla, zaručuje výlet k lékaři.

Některé běžné příznaky popálenin druhého stupně zahrnují:

 • Mokré nebo prosakující rány
 • Popálení s nepravidelným vzorem
 • Intenzivní bolest nebo citlivost na kůži
 • Kůže, která vypadá bílá, Velmi tmavě červená nebo velmi tmavě hnědá

Osoba, která vyvine horečku nebo se cítí nemocná po utrpení popálení, může mít infekci.

Diagnóza

Lékař nebo jiný zdravotnický odborník může diagnostikovat závažnost popálení tím, že se na něj podívá. Budou se ptát na to, co způsobilo popálení, a také na to, zda má osoba nějaké jiné zdravotní stavy.

V některých případech lékař také odhaduje procento těla, jak to může Pomoc s posouzením rizika infekce a závažných komplikací. Přijímání správné první pomoci může zabránit vážným komplikacím.

Zatímco osoba čeká na prozkoumání, může pomoci provést následující kroky:

 • Odstraňte veškeré oblečení, kousky šperků , nebo jiné objekty, které pokrývají popálení. Mohou být horké, pokračovat v spálení kůže a zesílení závažnosti popálení. Pokud není možné odstranit oblečení bez poškození pokožky, nechte jej zapnout. Nepoužívejte led na popálení. Nezabalte kryt pevně, protože to může přerušit oběh. /li>

Lékařské ošetření závisí na závažnosti a umístění popálení. Lékař může vyčistit popálení nebo aplikovat antibiotický krém. Lékař může také předepsat antibiotika, zejména pokud má osoba infekci nebo je vystavena vysokému riziku vzniku. Těžké infekce mohou vyžadovat léčbu intravenózními antibiotiky. Během kožního štěpu se chirurg transplantace kůže z jedné oblasti těla na druhou nahradí, aby nahradil poškozenou pokožku. Několik dní až několika týdnů. Pokud osoba vyvine komplikace, zotavení může trvat déle. Je nezbytné požádat o jasné pokyny pro správu popálení od lékaře, který s ním zacházel.

Aby se urychlil zotavení a pomohl snížit bolest, může člověk vyzkoušet následující strategie:

 • Vezměte volně prodejné (OTC) odlehčovače bolesti, jako je ibuprofen nebo acetaminofen. vypouštění. To může urychlit hojení a může snížit nebo zabránit zjizvení. Spálení, protože to může znovu otevřít ránu, zvyšuje riziko infekce. může mít infekci. V tomto případě by měli navštívit lékaře.

  Přijímání rychlé léčby může pomoci zabránit zjizvení rapid slim cena v lékárně, infekcím a dalším závažným komplikacím, takže je nejlepší vidět lékaře co nejdříve. Pokud je popálení velké nebo intenzivně bolestivé, jděte do pohotovostní místnosti.

  Přečtěte si článek ve španělštině. Dnes má přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents