Back to top

Pomponio Costruzioni Blog

Destilovaná voda může být perfektním doplňkem vašeho jídelníčku.

Destilovaná voda může být perfektním doplňkem vašeho jídelníčku.

Za žádných okolností by tyto příznaky neměly být ignorovány. Běžné příznaky nemocí souvisejících s horkem jsou:Křeče ve svalechPocit nevolnostiSlabost a únavaPřetrvávající bolest hlavyRozsáhlé poceníZmatenost a podrážděnostZávratě vidění a zvýšení srdeční frekvence

3. Bezpečnostní opatření, která musíte přijmout

Pokud si všimnete některého z výše uvedených příznaků, měl by se jedinec pokusit okamžitě snížit teplotu svého těla a zvýšit hladinu hydratace. Jakékoli cvičení by mělo být okamžitě zastaveno a měl by se přesunout dovnitř. Proveďte následující kroky –

Odstraňte z těla veškeré sportovní vybavení a příslušenství.Odstraňte přebytečné vrstvy oblečeníOchlaďte tělo vlhkým ručníkemPijte vodu nebo jiné nápoje naplněné elektrolytem

Pokud do 30 minut nedojde ke zlepšení, okamžitě zavolejte lékaře.

4. Správný způsob cvičení

Cvičení v horku není totéž jako cvičení v běžný den, kdy jsou teploty pod kontrolou. Než začnete cvičit v horku, uvědomte si těchto pár důležitých věcí.

Čas, který si pro cvičení zvolíte, je velmi důležitý. V horku je vhodné provádět svůj režim brzy ráno. Vyhněte se cvičení v horku od deseti ráno do tří odpoledne.Vyberte si oblečení, které má světlou barvu a volně sedí. Vyhněte se nošení syntetických materiálů a držte se bavlny. Bavlna absorbuje pot a udržuje tělo v chladu. Můžete také vyzkoušet moderní hi-tech šortky a topy.Nevycházejte na slunce bez použití dobrého opalovacího krému. SPF 45 je nutností pro ochranu těla před spálením od slunce. Pamatujte, že opalovací krém je stejně důležitý v zataženém nebo přeháňkovém dni.Než vyrazíte ven, vypijte hodně tekutin. Vždy byste měli mít s sebou láhev vody nebo dvě. Při pobytu na slunci byste měli každých patnáct minut vypít vodu, i když necítíte žízeň. Po dokončení práce je třeba vypít několik sklenic vody.Je-li to možné, s vodou by se měla nosit láhev s nápojem napuštěným elektrolytem.Cvičení by mělo ideálně volit stinné stezky, které omezují vystavení slunci.Důrazně se doporučuje zkontrolovat, zda meteorologická služba varuje před horkem, než se vydáte ven. Upozornění ohledně tepla znamená, že znečištění a úrovně ozónu budou nebezpečně vysoké, takže práce bude nejlepší provádět uvnitř.Více než kterákoli z těchto varování vždy poslouchejte signály, které vaše tělo vydává, a okamžitě přestaňte.

5. Nepřekračujte své limity

Je dobré být ve formě, ale ne za cenu ohrožení života. I pro nejzdatnější sportovce je těžké cvičit v horkém počasí. Bylo by moudré ponechat si jako zálohu flexibilní rozvrh, který lze upravit podle specifik dne. Příliš tlačit na tělo v horkém dni nebude nejmoudřejší. Udržujte intenzitu pod kontrolou a tlačte na další den.

6. Ochlaďte se jako děti

Když to venku vře, oživte si paměť a zahrajte si nějaké dětské hry. Zavolejte své děti ven a proběhněte se postřikovači nebo se dobře bavte hrou s vodními balónky nebo stříkací pistolí. Nebo se jen zchladit v bazénu a strávit spolu kvalitní čas.

7.  Hit the Mall

Je příliš horko na to, abyste si udělali polední procházku venku? Vezměte si cvičení do nedalekého obchodního centra s klimatizací. Zašněrujte si tenisky a nechte své srdce rozbušit, aniž byste se přehřáli!

8. Zakončete svůj den procházkou

Když je slunce nízko na obloze, udělejte si večerní procházku po okolí s mým manželem, dětmi, přáteli, domácím mazlíčkem nebo dokonce sousedem. Je to pro nás příjemný způsob, jak si zacvičit, když nejsou tak vysoké teploty, a také si odpočinout po dlouhém dni.

Tento článek byl hostem od Jima Evanse, zakladatele, lékařského ředitele a autora Sentinel-Med. Pokud máte také zájem psát pro HealthResource4u, přečtěte si naše pokyny pro přidávání příspěvků pro hosty na adrese napište nám.

Foto: Liz West/ CC BYVyužívejte alkalickou dietu k obnovení svého zdraví 1

Alkalická dieta je cestou ke zdravému tělu. Věda i lékaři zdůrazňují, že je důležité udržovat vaše tělo tak zásadité, jak jen může být. Udržování hodnoty pH těla mezi 7,35–7,45 je správná rovnováha. Proč ale alkalická strava hraje tak obrovskou roli v dobrém zdraví a jak se můžete stravovat tak, abyste dosáhli pozitivních výsledků, pokud jde o kondici a zdraví? Čtěte dále a dozvíte se více o tom, proč, jak a jaké jsou přesné mechanismy, kterými zásaditá strava mění vaše zdraví k lepšímu.

Jak alkalická dieta pomáhá?

Obsah

Jak pomáhá zásaditá dieta?Jak jsou zásadité diety prospěšnéJak obnovit své zdraví pomocí zásaditých potravin Závěr

Hodnota pH těla závisí nejvíce na tom, co se jí. Záleží také na kvalitě života jako je množství stresu, cvičení a další. Dieta je důležitým faktorem, přičemž i ty nejmenší změny ve stravovacích návycích mění hodnoty pH. Zásadité tělo udržuje nemoci, jako je rakovina a Alzheimerova choroba, na pálce. Udržování vhodných úrovní pH v těle poskytuje úroveň výživy pro nejlepší zdravotní výsledky. Vyšší kyselost je spojena s větším počtem bakterií a nemocí. Rychlé občerstvení, drogy, GMO a stimulanty jsou důvodem, proč se tělo překyseluje. Konzumace zásadité stravy zahrnuje konzumaci syrové stravy, vyhýbání se zpracovaným potravinám a snižování hladiny stresu.

Co je alkalická dieta?

Existuje tolik různých druhů diet, od Paleo po Atkins. Žádná dieta není lepší pro odvrácení nemoci a nastartování dlouhověkosti než zásaditá strava. Výzkumná studie zjistila, že vyvážení hladin pH ve stravě zlepšuje výsledky s ohledem na nemocnost a úmrtnost na různá onemocnění a chronická onemocnění. To zahrnuje cukrovku, nedostatek vitamínu D, artritidu a nízkou hustotu kostí.

Věda dokazuje, že alkalická strava obsahující čerstvou zeleninu, ovoce a nezpracované fytonutrienty, jako jsou rostlinné bílkoviny, pomáhá předcházet tvorbě plaků v krevních cévách, brání hromadění vápníku, zabraňuje ledvinovým kamenům a buduje silné kosti, snižuje plýtvání svalů a mnoho dalšího.

Alkalická strava vyrovnává pH tekutin v těle. pH je částečně spojeno s minerální hustotou konzumované potravy. Živé organismy a formy života na Zemi jsou založeny na udržování vhodných hodnot pH. Nemoc a porucha se nemohou odehrávat tam, kde je vyvážené pH. Lidské bytosti potřebují hodnoty pH určité hodnoty, aby se zabránilo acidóze a nerovnováze elektrolytů.

Co znamená hladina pH?

pH znamená potenciál vodíku. Je to míra zásaditosti nebo kyselosti v tekutinách a tkáních těla. Měřeno na stupnici od nuly do 14, čím kyselejší je roztok, tím nižší je jeho hodnota pH. Vyšší alkalita znamená vyšší hodnotu pH. Hodnota pH 7 je neutrální, optimální lidské tělo má tendenci být kolem 7,4 a nejzdravější úrovně jsou ty, které indikují vyšší zásaditost. Žaludek je nejkyselejší oblast.

Malé změny hodnot pH mnoha organismů mohou vést k mnoha problémům. Environmentální obavy, jako je rostoucí hladina CO2, způsobily pokles hodnot pH. Úroveň pH je kritická pro pohodu flóry i fauny.

Jak jsou alkalické diety prospěšné

Pokud jde o celkovou kyselou zátěž lidské stravy, došlo k posunu od lovců-sběračů do současnosti. Po rychlém průmyslovém rozvoji se objevily zpracované potraviny obsahující méně draslíku, chloridů a hořčíku. Na druhou stranu zpracované potraviny jsou bohaté na sodík. Hladiny elektrolytů v ledvinách by měly být vyvážené, aby bojovaly s kyselostí a jsou ovlivněny vápníkem, draslíkem, sodíkem a hořčíkem. Poměr draslíku a sodíku se dramaticky změnil a zavedly kyselé diety.

Děti i dospělí konzumují sodíkovou dietu s nízkým obsahem hořčíku, draslíku a antioxidantů, jakož i vlákniny a základních vitamínů. Západní potraviny mají vysoký obsah cukru, chloridu sodného a rafinovaných tuků. Metabolická acidóza může způsobit nerovnováhu v hladinách pH v těle. Mnoho lidí s nízkým příjmem živin a problémy, jako je nedostatek výživy, může mít prospěch z alkalické stravy.

Kyselost vede k urychlení procesu stárnutí, což vede k postupné ztrátě funkce orgánů a degeneraci kostní a tkáňové hmoty. Mnoho kyselin také vyčerpává minerály z orgánů, tkání a kostních buněk.

#1 Ochrana před ztrátou svalové hmoty a hustoty kostí

Příjem minerálů ovlivňuje stavbu kostí a svalovou hmotu. Vědecké studie ukazují, že čím více alkalizujícího ovoce a zeleniny se konzumuje, tím lepší je ochrana před pevností kostí a úbytkem svalů v důsledku stárnutí. Alkalická strava také obnovuje rovnováhu minerálů potřebných pro udržení svalové hmoty a stavbu kostí. Alkalické diety pomáhají při produkci růstových hormonů a také vitamínu D. To chrání kosti a předchází mnoha nemocem.

#2 Nižší riziko mrtvice a hypertenze

Autor fotografie: Mike Mozart/CC BY

Anti-aging dopad alkalické stravy je snížení zánětu a zvýšení produkce růstového hormonu. To zlepšuje zdraví srdce a nabízí záruky proti zdraví srdce a ochranu proti vysokému cholesterolu, ledvinovým kamenům, vysokému krevnímu tlaku, mrtvici a ztrátě paměti.

#3 Snižuje zánět a chronickou bolest

Výzkum zjistil souvislost mezi sníženou úrovní chronické bolesti a zásaditou stravou. Chronická acidóza přispívá k dlouhodobým bolestem zad, hlavy, menstruačním symptomům, bolestem kloubů, zánětům a svalovým křečím.

#4 Zabraňuje nedostatku hořčíku a zvyšuje vstřebávání vitamínů

Zvýšení hořčíku je nezbytné pro správné fungování tělesných procesů a enzymatických systémů. Většina trpí nedostatkem hořčíku a zvýšenými kardiovaskulárními komplikacemi, problémy se spánkem, úzkostí, bolestmi svalů a hlavy. Vysoká hladina hořčíku také zabraňuje deficitu vitaminu D. To zlepšuje celkové imunitní a endokrinní funkce.

#5 Boj proti imunitním funkcím a ochraně proti rakovině

Buňkám mohou chybět minerály k likvidaci odpadu nebo okysličení těla, čímž trpí celý systém. Alkalická strava pomáhá zajistit vstřebávání vitamínů a zisk minerálů. Odstraňuje také v těle látky způsobující onemocnění, které mohou oslabit imunitní systém. Alkalita může pomoci při snižování zánětu vnitřních orgánů a má dokonce stejné léčebné výhody jako chemoterapie.

#6 Udržujte si zdravou váhu

Nedostatek kyselinotvorných potravin a více zásaditých potravin může zabránit obezitě. Jak alkalická dieta bojuje s přibíráním na váze? Docela jednoduše snížením hladiny leptinu a zánětu, který pak ovlivňuje schopnost těla spalovat kalorie, stejně jako hlad a nasycení. Potřebné množství kalorií se také sníží, pokud držíte čistě zásaditou dietu.

Jak získat zpět své zdraví pomocí alkalických potravin

#1 Jděte do ekologického zemědělství

Pokud je to možné, kupujte pouze organické zásadité potraviny. Nejdůležitějším problémem při získávání povědomí o čistých biopotravinách je typ půdy, ve které byly produkty vytvořeny. Ovoce a zelenina v organické půdě s vysokou hustotou minerálů mají tendenci zvyšovat zásaditost, což pozitivně ovlivňuje obsah vitamínů a minerálů. Ideální hladina pH by měla být mezi 6 a 7. Ekologicky pěstované potraviny jsou proto v tomto ohledu nejzdravější.

#2 Rozhodněte se pro alkalické potraviny

Foto: Karen a Brad Emersonovi/ CC BY

Čerstvé ovoce a zelenina podporují nejvyšší množství zásaditosti. Mezi nejoblíbenější patří citrusy, datle, houby, grapefruity, špenát, rajčata, avokádo, letní černá ředkev, ječmen, vojtěška, okurka, jicama, kapusta, pšeničná tráva, oregano, zázvor, česnek, brokolice, zelené fazolky, endivie, celer , zelí, červená řepa, meloun, banány a fíky.

#3 Vyzkoušejte syrové potraviny

Snažte se spotřebovat vysoké procento produkce v syrové firmě. Je to proto, že biogenní hodnotu syrového ovoce a zeleniny nelze popřít. Vaření způsobuje, že jídlo ztrácí své alkalizující https://recenzeproduktu.top/nicozero/ živiny. Zvyšte příjem syrové stravy a zeleninu nebo ovoce buď lehce napařte nebo odšťavněte. Zvažte také mandle, fazole lima, fazole a další důležité volby.

#4 Voda je alkalická

Voda má hodnotu zásaditosti 9 až 11. Destilovaná voda může být perfektním doplňkem vašeho jídelníčku. RO voda je mírně kyselá, ale lepší než balená voda. Přidání kapek pH, limetky nebo citronu nebo jedlé sody může také zvýšit alkalitu. Nápoje vyrobené ze zelené zeleniny a trav v práškové formě jsou nabité zásadotvornými živinami a fytonutrienty, jako je chlorofyl pro alkalizaci krve.

#5 Omezte stravovací návyky proti alkalickým potravinám

Cílem by mělo být zvýšit množství potravin, které jsou zásadité, a omezit potraviny, které jsou kyselé. Mezi potraviny s vysokým obsahem sodíku patří zpracované potraviny s tunami kuchyňské soli nebo chloridu sodného, ​​které přispívají ke kyselosti a způsobují zúžení krevních cév. Vyhněte se tedy všemu, od konvenčního masa po uzeniny, zpracované cereálie, čočku, vejce a nápoje bohaté na kofein a stimulanty, jako je alkohol. Oves a celozrnné produkty způsobují kyselost v těle, stejně jako těstoviny, chléb, rýže a balené obilné produkty.

Mezi kyselé potraviny dále patří alkohol a drogy, vysoké množství kofeinu, nadměrné užívání antibiotik, umělá sladidla, chronické stresory, klesající hladina potravin v důsledku průmyslového zemědělství, nízký obsah vlákniny ve stravě a nedostatek pohybu. Nadbytek hormonů v potravinách nebo živočišného masa ve stravě může mít také negativní dopad na obsah kyselin v potravinách. Používání zpracovaných potravin, potravinářských barviv a konzervačních látek a mikrovln může mít také negativní dopad na zdraví zvýšením obsahu kyselin v potravinách.

#6 Zvyšte množství alkalických potravin

Pokud jste se zapojili do nadměrné konzumace masa, zpracovaných a nezdravých potravin, je nezbytné zařadit do jídelníčku zásadité potraviny. Zde jsou některé z nejlepších zásaditých potravin, které mohou pomoci:

Zelenina

Foto: Clyde Robinson/ CC BY

Zelená listová zelenina, jako je špenát, celer, petržel, kapusta a límec, působí zásaditě na systém. Starší a zdravotní experti doporučují potřebu zeleného v každodenním jídle. Ty jsou bohaté na minerály a nezbytné pro to, aby tělo mohlo vykonávat celou řadu funkcí.

Květák nebo brokolice

Pokud máte rádi květák jako samostatný pokrm nebo jako doplněk k jiné zelenině, může být skvělým doplňkem vašeho jídla. Je bohatý na fytochemikálie nezbytné pro tělo a může být dokonalým zdrojem zásaditosti ve vaší stravě. Ostatní zelenina, jako je brokolice, je stejně prospěšná.

Citrus

Ovoce, jako je ovoce s vysokým obsahem kyseliny citronové, může být ve skutečnosti nejlepším zdrojem zásaditosti! jak je to tak? Citron, limetka a pomeranče jsou plné vitamínu C a pomáhají detoxikovat systém. To poskytuje úlevu od pálení žáhy a kyselosti.

Mořské řasy nebo sůl

Mořská sůl a mořská zelenina jsou bohaté na minerály v množství desetkrát až dvanáctkrát ve srovnání s těmi suchozemskými. Mořské zdroje, které jsou považovány za vysoce zásadité, vytvářejí pro lidské tělo mnoho výhod. Tip in nori nebo si je uchovejte jako doplněk do polévek nebo smažených hranolků. Posypání mořskými dobrotami do jídla může výrazně zvýšit jeho zásaditost.

Kořenová zelenina

Kořenová zelenina, jako jsou sladké brambory, kořeny řepy, mrkev, kořeny taro, kořeny lotosu, jsou úžasným zdrojem zásaditosti.