Back to top

Pomponio Costruzioni Blog

Nový virus „Langya“ nalezený v Číně: Co vědět o příznacích, přenos

Nový virus „Langya“ nalezený v Číně: Co vědět o příznacích, přenos

  • Vědci objevili nový virus ve východní Číně rozšířen skrz chovatelka.
  • Takže Far, 35 lidí pozitivně testovalo na virus „Langya“ a vykazovalo příznaky, jako je provoz horečky, kašel a bolest hlavy.
  • Virus Langya nezpůsobil úmrtí u žádného z pacientů, kteří se nakazili virem.
  • Vědci si nejsou jisti, zda je přenos na člověka na člověka možný s virem Langya a plánují pokračovat v monitorování situace.

Méně než tři roky po objevu SARS-CoV-2, viru, který způsobuje Covid-19, vědci našli další virus, který se šíří ze zvířat na člověka. Zjištění se objevují v New England Journal of Medicine.

Virus Langya byl detekován u téměř tří desítek lidí v provinciích Shandong a Henan ve východních částech země.

Langya: Zoonotický virus

Zoonotická onemocnění dochází, když zvířata šíří bakterie na člověka. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) jsou zoonotická onemocnění „způsobena škodlivými bakteriemi, jako jsou viry, bakterie, parazity a houby“.

Některé ze známějších typů zoonotických virů zahrnují virus West Nile a vzteklinu.

Navíc je virus za Pandemií Covid-19, SARS-CoV-2, zoonotický. Vědci zjistili, že přenosy zvířat-humánní došlo poté, co se objevily SARS-CoV-2. Od konce roku 2019 si virus vyžádal více než 6 milionů životů.

Nový zoonotický virus vědci objevené v Číně je virus Langya, který patří k rodu henipaviru.

Dr. Monica Gándhí, odborník na infekční choroby se sídlem v San Franciscu, dnes hovořila s lékařskými zprávami a nabídla nějaký vhled do henipavirů.

„Rodina virů byla klasifikována v rodu zvaném henipavirus, a to jsou viry RNA, které občas způsobují nemoc u lidí a přecházejí na lidi ze zvířat, jako jsou netopýry nebo prasata,“ Dr. Gándhí vysvětlil.

Dr. Gándhí je profesorem medicíny a přidružené divize vedoucí divize HIV, infekčních chorob a globální medicíny na Kalifornské univerzitě v San Franciscu.

Před objevením viru Langya identifikovali pět forem henipavirů.. Z těchto pěti CDC popisuje virus Hendra a virus Nipah jako „vysoce virulentní rozvíjející se patogeny, které způsobují ohniska u lidí a jsou spojeny s vysokou poměrem trestné činnosti“. “

Langya Virus Discovery

V rámci programu pro sledování lidí, kteří vystavovali horečky po kontaktu se zvířaty, úředníci detekovali první osobu s virem Langya ke konci roku 2018.

Pomocí vzorku výtěru krku vědci objevili nový virus „pomocí metagenomické analýzy a následné izolace virů“.

Po identifikaci viru Langya vědci sledovali vzorky od pacientů s horečkami po expozici zvířat v příštích 2 letech. Během této doby detekovali virus Langya u dalších 34 jedinců.

Aby se určilo, které živočišné druhy byly zdrojem viru, vědci testovali více zvířat na přítomnost viru Langya. Našli důkazy o viru u koz a psů, ale zvíře, které bylo primárním zdrojem viru Langya, bylo Shrew. objev „naznačuje, že Shrew může být přirozeným nádrží [viru Langya].“

Shrews, které vypadají podobně jako myši, ale jsou zcela odlišné druhy, jsou malí savci nalezených po celém světě. Shrews se v minulosti šířily onemocnění, včetně mammarenaviru a hantaviru. Z příznaků pacientů s virem Langya byla nejčastější horečka, přičemž 100% pacientů vykazovalo horečku. Zhruba polovina pacientů zažila únavu, kašel a ztrátu chuti k jídlu.

šíří lidé Langya?

Vědci v tomto bodě nenašli důkaz o přenosu viru na člověka.

Zjistili, že žádný z pacientů, kteří se najevovali virem Langya, ho nezachytil od sebe. Navíc žádná z nich jej nerozšiřuje na ostatní ve svých domácnostech. Vědci poukázali na to, že jejich velikost vzorku byla v tomto bodě příliš malá na to, aby byla jistá.

„Kontaktní trasování 9 pacientů s 15 členy úzkého kontaktu s rodinnými příslušníky neodhalilo žádný úzký kontaktní přenos laiků, ale naše velikost vzorku byla příliš malá na to, aby určila stav přenosu na člověka,“ napsali autoři.

Výzkumníci plánují pokračovat v monitorování viru Langya a Tchaj -wanská centra pro kontrolu nemocí údajně plánuje vyvinout testování viru Langya.

Měli by se lidé bát?

„Jedná se o nově popsaný virus u lidí a je zapotřebí další studie,“ řekl Dr. Gandhi. "Vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému přenosu člověka, je nepravděpodobné, že by tento virus byl pro populaci velkou hrozbou a doufejme, že bude snadno obsažen (minimalizací kontaktu se živočišnými druhy) recenzeproduktu.top."

„Navíc víme z jiných virů ve stejné rodině, které pocházejí z přenosu zoonotického nebo zvířete, že ohniska jsou velmi omezená a lze se mu vyhnout minimalizací kontaktu zvířat,“ pokračoval Dr. Gandhi. "Je tedy nepravděpodobné, že by tento virus měl velký dopad na lidské populace (velmi odlišný od SARS-CoV-2), ale musí být sledován."

Dr. Armand Balboni, bývalý důstojník štábu ve výzkumném institutu pro infekční choroby USA a v současné době generální ředitel společnosti Apili Therapeutics, také hovořil s MNT o viru Langya.

Dr. Balboni poukázal na to, že nový virus není ve funkci podobný Covid-19, ale říká: „Vždy bychom měli zůstat ostražití ohledně jakýchkoli nových zoonotických chorob.“

„Zatímco jiné související henipaviry způsobily vážnou nemoc a smrt , důkazy naznačují, že virus Langya způsobuje pouze příznaky podobné chřipce pro infikované, “řekl Dr. Balboni.

Zatímco virus Langya nezpůsobil žádné úmrtí, Dr. Balboni uvedl, že „jak jsme se dozvěděli z COVID-199, viry mohou mutovat velmi rychle a lidské chování často řídí, jak se virové ohniska chovají. Proto je důležité věnovat pozornost tomuto ohnisku nyní a zmírnit šíření viru. “

  • Infekční onemocnění/bakterie/viry

Contents